Субота, 20.04.2024, 02:20
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

El-base: навчально-науковий портал

студентський інформаційний ресурс

Категорії розділу
Англійська мова для економічних спеціальностей [1]
Аграрна політика [1]
Біржовий ринок [1]
Бухгалтерський облік (за спеціалізаціями) [9]
Звітність підприємств [2]
Економічний та внутрішньогосподарський контроль [4]
Іпотечне кредитування [2]
Менеджмент (за сферами управління) [5]
Міжнародна стандартизація та управління якістю [2]
Моделі прийняття рішень та стратегічний аналіз [7]
Філософія (наукове спрямування) [2]
Фінансовий аналіз [2]
Інші дисципліни [21]
Економіка [8]
Пошук
Партнери
Запрошуємо до співпраці!
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0






Flag Counter

Головна » Файли » Навчальні матеріали » Бухгалтерський облік (за спеціалізаціями)

О. Піроженко та ін. Як заповнити первинну документацію
05.07.2010, 22:51
Бухгалтерський облік як упорядкована система реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність юридичних осіб грунтується на суцільному і безперервному документуванні всіх господарських операцій, дій або подій, що відбуваються в діяльності підприємств, установ і організацій. Тільки документовані господарські операції, прийняті до обліку, надалі заносяться в облікові регістри (журнали-ордери, відомості, журнали господарських операцій, реєстри і т. п.).
Кожна упорядкована система, природно, припускає застосування норм, правил і порядків, закріплених відповідним нормативним документом для загального користування.
Головні принципово важливі умови та вимоги організації та ведення бухгалтерського обліку, складання звітності на основі даних бухобліку викладені у Законі України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. №996-XIV, Порядку подання фінансової звітності, затвердженому постановою КМУ від 28.02.2000 р. №419, Положенні про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. №88, а також положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку (П(С)БО).
Операції, здійснювані в підприємницькій, фінансово-господарської діяльності впливають на стан майна, капіталу, зобов'язання і фінансові результати, і повинні бути оформлені первинними документами.
Первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення (ст. 1 «Визначення термінів» Закону про бухоблік.
Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів (ч. 3 ст. 8 «Організація бухгалтерського обліку на підприємстві» Закону про бухоблік).
Керівник підприємства зобов'язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів (ч. 6 ст. 8 «Організація бухгалтерського обліку на підприємстві »Закону про бухоблік).
Дана книга створена з метою допомогти бухгалтеру швидко і грамотно заповнити документи первинного обліку, що застосовуються для оформлення господарських операцій. На підставі наведених у ній прикладів заповнення форм і доступних пояснень Ви без зайвих труднощів зможете скласти будь-який, навіть раніше не використовуваний вами документ.

Видання являє собою збірник типових форм первинної облікової документації, котрі мають застосовуватися при документальному оформленні господарських операцій, а також містить приклади та рекомендації щодо їх заповнення. У першу чергу воно є корисним для бухгалтера-практика, оскіьки допоможе йому уникнути можливих санкцій за застосування бланків документації невстановленої форми.
Для бухгалтерів, економістів, а також студентів економічних спеціальностей.
Категорія: Бухгалтерський облік (за спеціалізаціями) | Додав: admin
Переглядів: 2434 | Завантажень: 67 | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]