Понеділок, 13.07.2020, 15:37
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

El-base: навчально-науковий портал

студентський інформаційний ресурс

Категорії розділу
Англійська мова для економічних спеціальностей [1]
Аграрна політика [1]
Біржовий ринок [1]
Бухгалтерський облік (за спеціалізаціями) [9]
Звітність підприємств [2]
Економічний та внутрішньогосподарський контроль [4]
Іпотечне кредитування [2]
Менеджмент (за сферами управління) [5]
Міжнародна стандартизація та управління якістю [2]
Моделі прийняття рішень та стратегічний аналіз [7]
Філософія (наукове спрямування) [2]
Фінансовий аналіз [2]
Інші дисципліни [21]
Економіка [8]
Пошук
ПартнеринеОфіційний сайт студентів КНЕУ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Flag Counter

Головна » Файли » Навчальні матеріали » Інші дисципліни

Посібник з кластерного розвитку
23.11.2009, 23:01
Посібник починається з короткого вступу до кластерів та надає декілька визначень кластеру. Для того, щоб ці визначення описували реальне середовище кластерів, декілька понять описуються більш детально, щоб читач зміг визначити та окреслити рамки, в яких різноманітні визначення кластерів були сформульовані.
Наступні частини Посібника описують, використовуючи різноманітні стратегії ЄС, що застосовуються для сприяння кластерному розвитку в межах Європейського Союзу, переваги та проблеми, що віносяться до кластерів та кластерного розвитку та шість етапів так званого життєвого циклу кластеру.
Підтримка, що має надаватися під час сприяння кластерному розвитку, описується більшістю в окремій частині Посібника та охоплює в основному допоміжні сфери, такі як аналіз місцевої економіки та визначення кластерів, їхніх меж, проведення початкових інтерв’ю, встановлення груп лідерів, розробка бачення кластерів, визначення напрямків діяльності, розробка планів дій, інституалізація кластерної ініціативи, розробка стратегічного плану, та розбудова співпраці в кластерному середовищі.
Ключовою особою, яка забезпечує отримання кластером необхідної підтримки для успішного функціонування, є Фасилітатор кластеру, і цей посібник детально описує роль Фасилітатора кластеру у формуванні кластеру та процесі зростання. У цій Частині також зазначені характеристики Фасилітатору кластеру, які йому необхідні для виконання цієї ключової ролі.
Наступна частина Посібника аналізує роль та функцію підтримки, яку може відігравати Уряд у розвитку кластерів, та надає перелік сфер, де дії Уряду можуть бути життєво-необхідними для забезпечення успіху та зростання новонародженого кластеру.
Для того, щоб практично продемонструвати переваги та успіх кластерів як інструменту розвитку регіональної економіки, декілька прикладів інтенсивного розвитку кластерів представлені у кейсах. Кейси, обрані для цього Посібника, включають приклади кластеру будівництва та будівельних матеріалів в Україні, кластер інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) в Фінляндії та кластер деревообробки в Словенії.
В кінці посібника, підсумовуються основні результати та рекомендації для успішної організації та підтримки кластерів, використовуючи п’ять ключових елементів, які характеризують переможну стратегію кластерного розвитку.
В кінці Посібника читачі, зацікавлені в отриманні додаткової інформації по кластерах та кластерному розвитку, також зможуть знайти список запропонованих для читання матеріалів.

Категорія: Інші дисципліни | Додав: admin
Переглядів: 1241 | Завантажень: 23 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]